Плащ-намет брезент 180х180 см
Плащ-палатка
Призначення у виробу безліч: укритися від дощу, грітися, переносити речі (як у мішку), транспортувати, застосовувати для маскування.
Намет можна надіти з капюшоном і без. Є проріз із ґудзиком-фіксатором під праву руку. На перший погляд — громіздко, а на практиці — дуже зручно, скажімо, я вам. Спеціальної прорізи під ліву немає, але витягнути її можна через запах. Щоб скласти плащ-намет у варіант саме «плаща», варто покласти її ромбом. Верх розташований у кутку, де є дві затяжки. Перша (зі щільної смужки тканини) — формує виріз для шиї. Друга (вершкова) — затягує капюшон. Глибокина капюшона регулюємо самі — фіксатора немає. Кому під каску — тому більше. Майже в центрі полотна є ґудзик. За неї чіпляємо протилежний «верху» кут. Так ми прибираємо довгий і непотрібний «хвіст», формуючи підлоги накидки.
У дощ намет промокає десь за кілька годин (з огляду на який дощ ще!). Але якщо її натягнути тентом до стану «барабана» — жодна крапля на вас не впаде й через п'ять годин. У дуже сильний дощ стінок натягнутого намету краще не торкатися. Тканина не пропустить воду у формі крапель, але легко наситить вологий одяг.
Найзручніше сидячи варіація. На її створення йде кілька хвилин. Натягнули мотузку, яку завчасно пролили через два діагональні кільця полотна. Закріпили приколями вільні сторони зліва та справа.
Як затятий турист, я вирішив купити плащ-палатку як легкий тент, теплий накидки-ковдра, зручну підстилку або гамака. Вона дешевша за спеціальне туристичне приладдя, але набагато функціональніша та міцніша.